Sevgili Öğrenciler,

Lisans Yerleştirme Sınavında göstermiş olduğunuz başarı sonucunda yaptığınız tercih doğrultusunda Üniversitemizin bir üyesi olmuş bulunmaktasınız. Yabancı Diller Yüksekokulunun tüm akademik ve idari personeli olarak, 2014/2015 akademik yılında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duymaktayız. Sizleri,  Erzincan Üniversitesini kazanarak başarılı bir geleceğe ilk adımlarınızı attığınız için de içtenlikle kutlarım.

Özellikle hazırlık programlarına kayıt yaptıran yeni öğrencilerimiz için üniversite eğitimlerindeki ilk adım attıkları kurum olarak başlıca amacımız, öğrencilerimize üniversite eğitiminin gereklerine ve modern dünyanın beklentilerine uygun değerler kazandırmak; bu sürecin önemli bir parçası olan yabancı dil eğitimini, alanlarındaki akademik beklentileri karşılayacak yetkinlik düzeyinde ve ilerideki meslek yaşamlarında yardımcı olacak biçimde sunabilmektir. Yeniliklere açık ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahip olan Okulumuz, üniversitemizdeki tüm fakülte ve yüksekokullara yabancı dil öğretimi bağlamında özel hazırlık programları ve seçmeli derslerle hizmet sunmaktadır.

Küreselleşen dünyamızda bireylerin çok daha ayırt edici beceri ve özelliklere sahip olmaları onları bir adım öne çıkarmaktadır. Bu noktada bireye avantaj elde etmesini sağlayan en önemli kazanımlardan biri de yabancı dilde yetkinliktir. Yabancı dil bilmek, farklı kültürlerden bireylerle gündelik amaçlar için iletişim kurabilmenin yanı sıra yeni anlayışlar, farklı bakış açıları, analitik, yorumlayıcı ve eleştirel düşünme becerileri edinmek anlamına gelmektedir. Sıraladığımız getirilerinin yanı sıra, yabancı dil bilmek, çeşitli iş ve ileri eğitim olanakları ile meslekte yükselme fırsatları elde etmek için de olmazsa olmazlar arasındadır.

Bu açılardan baktığımızda hepinizin yabancı dil bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için okulumuzun sunduğu tüm fırsatlarından en iyi biçimde yararlanmanızı istiyoruz. Yoğun bir şekilde yabancı dil öğrenme fırsatını yaşamınızın diğer aşamalarında bulamayabilirsiniz. Bu yüzden bir yılınızı yabancı dil öğrenme açısından kazanım yılına dönüştürmek, hiç şüphesiz hem üniversite yaşamınızda hem de meslek yaşamınızda size büyük faydalar sağlayacaktır.

Sizlere sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir akademik yıl diliyorum.

Doç. Dr. Ali ÇİÇEK
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü